MIODY ODMIANOWE

MIODY ODMIANOWE

- działanie lecznicze

 

Lipowy

Może być stosowany w schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych (stany zapalne oskrzeli i płuc, przeziębienia, anginy i zapalenia zatok), w chorobach serca i układu krążenia oraz układu nerwowego (stres). Działa napotnie i przeciwgorączkowo.

 

Gryczany

Może być stosowany w schorzeniach układu krążenia (miażdżyca), wątroby (działanie oczyszczające) i nie-dokrwistości (niedobór żelaza). Wspomaga odbudowę komórek kostnych (przy złamaniach kości).

 

Wrzosowy

Polecany w stanach zapalnych nerek i dróg moczowych, w schorzeniach gruczołu krokowego, w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, a także w stanach zapalnych żołądka i jelit.

 

Wielokwiatowy

Może być stosowany w homeopatii w stanach alergicznych dróg oddechowych (astma oskrzelowa, katar sienny), w stanach zapalnych wątroby (wspomaga jej funkcje detoksykacyjne). Oddziałuje na serce i naczynia krwionośne. Wzmacnia organizm w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, uzupełnia niedobór witamin i biopierwiastków.

 

Spadziowy z drzew iglastych  

Polecany w schorzeniach dolnych dróg oddechowych (działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, wykrztuśnie), przewodu pokarmowego (zaparcia, biegunka), w chorobach serca i naczyń krwionośnych. Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną.

 

Spadziowy z drzew liściastych  

Może być stosowany w schorzeniach nerek i dróg moczowych, wątroby i dróg żółciowych, przewodu pokarmowego i jelit.

 

Nektarowo-spadziowy    

Wzmacnia organizm w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Może być stosowany w schorzeniach serca i układu krążenia oraz zaburzeniach trawienia.

 

Mniszkowy

Może być stosowany w schorzeniach żołądka i jelit, w chorobach wątroby, nerek, serca i układu krążenia, a także w przypadku zaburzenia trawienia.

 

Malinowy

Polecany w schorzeniach górnych dróg oddechowych, przy nieżycie żołądka i jelit, przy niedokrwistości oraz prewencyjnie przy miażdżycy. Działa napotnie, rogrzewająco, przeciwgorączkowo.

 

Koniczynowy 

Działa wykrztuśnie, napotnie, moczopędnie, uspakajająco i przeciwzapalnie. Może być stosowany przy zapaleniu oskrzeli, niedokrwistości, biegunce oraz  wyczerpaniu nerwowym.

 

Akacjowy

Może być stosowany w zaburzeniach przewodu pokarmowego, nadkwasocie i przeziębieniach, w schorzeniach nerek i układu moczowego. Charakteryzuje się najmniejszą zawartością pyłków w stosunku do innych miodów, dlatego polecany jest zwłaszcza dla alergików.

 

Miód z dodatkiem propolisu

Działa odkażająco w stanach zapalnych żołądka i wątroby, pęcherzyka żółciowego, błony śluzowej oraz jamy ustnej.

 

MiĂłd z pyĹ‚kiemMiód z pyłkiem pszczelim

Stosowany w leczeniu miażdżycy, schorzeń wątroby, zapalenia i przerostu gruczołu krokowego. Znakomita odżywka dla rekonwalescentów, ludzi starszych i dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MiĂłd z dodatkiem pierzgiMiód z dodatkiem pierzgi

Wspomaga leczenie chorób układu krążenia, układu  pokarmowego oraz układu nerwowego. Podnosi odporność organizmu dzięki substancjom czynnym zawartym w mleczku pszczelim. Działa odżywczo, polecany zwłaszcza dla rekonwalescentów, ludzi starszych i dzieci. 

  

(pv)